تبلیغات
خانه ورزش

خانه ورزش

منوی اصلی

جستجو

تبلیغات ارزان

آخرین عناوین

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل الفرجهم

خانه ورزش


المپیک تابستانی ۲۰۱۶
 که با نام رسمی «بازی‌های المپیاد سی و یکم» و «المپیک ریو» شناخته می‌شود از ۵ تا ۲۱ اوت ۲۰۱۶ میلادی (۱۵ تا ۳۱ مرداد ۱۳۹۵) در شهر بندری ریو دو ژانیرو در کشور برزیل برگزار خواهد شد.

بازی‌های XXXI المپیک
2016 Summer Olympics logo.svg
شهر میزبانریو دوژانیروبرزیل
شعارViva sua paixão
کشورهای شرکت‌ کننده۲۰۴
تعداد ورزشکاران۱۰٬۸۲۰
رویدادها۳۰۴ در ۲۸ بازی‌های المپیک
افتتاحیه۵ آگوست
اختتامیه۲۱ آگوست
ورزشگاهورزشگاه ماراکانا

شهر ریو دو ژانیرو به عنوان میزبان این بازی‌ها در تاریخ ۲ اکتبر ۲۰۰۹ میلادی، توسطکمیته بین‌المللی المپیک انتخاب شد.


انتخاب محل برگزاری

نتایج انتخابات محل برگزاری المپیک ۲۰۱۶[۲]
شهرNOCدور ۱دور ۲دور ۳
ریو دو ژانیرو برزیل۲۶۴۶۶۶
مادرید اسپانیا۲۸۲۹۳۲
توکیو ژاپن۲۲۲۰
شیکاگو ایالات متحده آمریکا۱۸

روند مناقصه و انتخاب میزبان

خوشحالی رئیس جمهور لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا (با پرچم برزیل)، پله فوتبالیست برزیلی و سرجیو کابرال فیلو فرماندار ایالتریو دو ژانیرو در سال ۲۰۰۹ در زمانی که برزیل به عنوان میزبان انتخاب شد.

روند مناقصه برای بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ رسماً در ۱۶ مه ۲۰۰۷ آغاز شد. شیکاگو،مادرید، ریو دو ژانیرو و توکیو به عنوان چهار شهرستان نامزد در تاریخ ۴ ژوئن ۲۰۰۸ انتخاب شدند. رای‌گیری نهایی در ۲ اکتبر ۲۰۰۹ در گکپنها و مادرید برگزار شد و ریو دو ژانیرو به عنوان میزبان نهایی توسط کمیته بین‌المللی المپیک انتخاب شد. شیکاگو و توکیو پس از دور اول و دوم انتخابات به ترتیب حذف شدند و مادرید نیز در جایگاه دوم ایستاد. باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا صبح روز رای‌گیری نهایی توصیه کرده بود که شیکاگو برای میزبانی المپیک انتخاب شود.

توسعه و آماده‌سازی

سالن و زیرساخت

بیشتر سالن‌ها بازی‌های المپیک و دهکده المپیک نیز در ساحل بارا دا تیجوکا قرار دارد. مسابقات فوتبال در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ نیز در پنج ورزشگاه شهر سائو پائولو، بلو هوریزونته، سالوادور، برازیلیا و مانائوس برگزار خواهد شد.

جیناسیو دو ماراکانازینیو ورزشگاه برگزاری مسابقات والیبال

امنیت

با توجه به خشونت‌های اخیری که در ریودوژانیرو و در نزدیکی استادیوم‌های مربوط به المپیک ۲۰۱۶ اتفاق افتاد، نگرانی‌ها دربارهٔ امنیت بازی‌های سال آینده زیاد شد. دسامبر گذشته دو قایقران انگلیس در این منطقه در حالی که در نزدیکی هتل خود قدم می‌زدند با چاقو تهدید شدند و همه تجهیزات آنها ربوده شد. برای برقراری امنیت مسابقات دولت برزیل ۸۵ هزار مأمور امنیتی و پلیس برای حفاظت از بازی‌های المپیک تابستانی ریو به کار خواهد گرفت.در ادامهآژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز اعلام کرد برای جلوگیری از وقوع حملات تروریستی احتمالی در زمان برگزاری المپیک برزیل، امکانات لازم را در اختیار این کشور قرار می‌دهد.

تأمین مالی

فاز اول - متقاضی شهر

درآمددولت فدرالدولت ایالتیجمع
بودجه عمومیرئال3,022,097.88R$3,279,984.98R$۶٬۳۰۲٬۰۸۲٫۸۶
بودجه خصوصیR$۲٬۸۰۴٬۸۲۲٫۱۶
مجموعR$۹٬۱۰۶٬۹۰۵٫۰۲
متروی ریو دو ژانیرو

فاز دوم - نامزدهای شهر

درآمدهای عمومی

درآمدبودجه عمومی
دولت فدرالR$۴۷٬۴۰۲٬۵۳۱٫۷۵
دولت ایالتیR$۳٬۶۱۷٬۵۵۶٫۰۰
دولت شهریR$۴٬۹۹۵٬۶۲۰٫۹۳
مجموعR$۵۶٬۰۱۵٬۷۰۸٫۶۸

درآمد شخصی

درآمدبودجه شخصی
گروه ای‌بی‌اکسR$۱۳٬۰۰۰٬۰۰۰٫۰۰
ایکی باتیستاR$۱۰٬۰۰۰٬۰۰۰٫۰۰
بانکو برادسکوR$۳٬۵۰۰٬۰۰۰٫۰۰
اودبرچتR$۳٬۳۰۰٬۰۰۰٫۰۰
امبراتلR$۳٬۰۰۰٬۰۰۰٫۰۰
تام ایرلاینز¹R$۱٬۲۳۳٬۷۲۶٫۰۰
مجموعR$۳۴٬۰۳۳٬۷۲۶٫۰۰

¹تام ایرلاینز کمک با R$۱٬۲۳۳٬۷۲۶٫۰۰ با تخفیف بلیت هوایی.

سرمایه‌گذاری

شهر/المپیکسرمایه‌گذاریعمومیخصوصی
پارک ملی المپیکR$۵٫۶ بیلیونR$۱٫۴۶ بیلیونR$۴٫۱۸ بیلیون
حمل و نقل عمومیR$۲۴ بیلیونR$۱۳٫۷ بیلیونR$۱۰٫۳ بیلیون
مجموعR$۲۹٫۶ بیلیونR$۱۵٫۱۶ بیلیونR$۱۴٫۴۸ بیلیون

فروش بلیط

قیمت بلیط در تاریخ ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۴ اعلام شد و با قیمت رئال برزیل به فروش می‌رسد. در مجموع ۷٫۵ میلیون بلیط فروخته خواهد شد. مسابقات واقع در خیابان مانند دوچرخه سواری جاده، مسابقه یاده‌روی سرعت و ماراتن را می‌توان به صورت رایگان مشاهده نمود. در میان ورزش‌های المپیک ریو ۲۰۱۶، دو و میدانی، والیبال و بسکتبال بیشترین قیمت‌های بلیط را به خود اختصاص داده‌اند.

مشعل

مشعل المپیک ریو با حضور دیلما روسف رئیس جمهور برزیل و کارلوس آرتور نوزمن رئیس کمیته برگزاری المپیک ریو رونمایی شد. جنبش، نوآوری و سلیقه اینها سه موردی هستند که در مشعل المپیک ریو به چشم می‌خورد. طراحی این مشعل به گونه‌ای است که طبیعت برزیل یعنی آسمان، زمین، کوه‌ها و دریاها را در برمی‌گیرد.هدف از طراحی این مشعل بازتاب تعامل پرچم المپیک با گرمی و محبت مردم برزیل است که میزبانی المپیک را برای نخستین بار در آمریکای جنوبی بر عهده دارد. مشعل المپیک ریو از ۳۰۰ شهرستان برزیل عبور و در ۲۱ آوریل در المپیای یونان روشن می‌شود.

لوگو و نماد

نماد و آرم المپیک ریو به شکل سه انسان است که دست یکدیگر را در دست داشته و در حال حرکت هستند. رنگ‌های سبز، زرد و آبی آنها هم رنگ‌های ملی برزیل هستند. وینیسیوس و تام دو نماد المپیک ۲۰۱۶ برزیل هستند که در رای‌گیری عمومی برای مسابقات المپیک و پارالمپیک انتخاب شدند. یکی از این عروسک‌ها گربه‌ای زرد رنگ و دیگری عروسکی آبی رنگ با موهای شبیه به برگ است. گفته می‌شود که این عروسک‌ها نماد حیوانات وگیاهان برزیل هستند و برای ساخت و طراحی آن‌ها از خصوصیت‌های فرهنگی برزیل و کاراکترهای انیمیشن‌ها و بازی‌های کامپیوتری استفاده شده است.

مشکلات

اقتصادی

یکی از مشکلات بزرگ کشور میزبان موضوع رکود اقتصادی است که در آن تورم افزایش یافته، تولید ناخالص ملی کم شده و بیکاری نیز زیاد شده است. همچنین فروش بلیت بازی‌ها در برزیل به کُندی صورت می‌گیرد. هزینه برگزاری مسابقات تاکنون فراتر از آن چیزی بوده که برزیلی‌ها پیش‌بینی می‌کردند.

بیماری

مشکل دیگر برزیل مقابله با پشه‌ها و برخی بیماری‌ها است. طبق آماری که اوایل ماه دسامبر ۲۰۱۵ منتشر شد، ۱٫۵۸ میلیون نفر در برزیل به تب دانگ مبتلا شده بودند. همچنین باید شیوع یک بیماری قارچی نیز اشاره کرد. از همه اینها بدتر شیوع یک ویروس به نام زیکا است. مقامات برزیلی تخمین زده‌اند که ۱٫۵ میلیون نفر به این ویروس در ماه‌های اخیر سال آلوده شده باشند و حتی برخی این آمار را ۳٫۲ میلیون نفر عنوان کرده‌اند. این در حالی است که زیکا در شمال شرقی یک منطقه فقیرنشین بدترین ضربات را وارد کرده و همچنین در ایالت ریودوژانیرو به سرعت گسترش پیدا کرده است.

بهداشت و آب

دیوید هیوز رئیس تیم پزشکی کاروان استرالیا در المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو معتقد است که آب‌های آلوده در محل برگزاری مسابقات قایقرانی این بازی‌ها به مراتب از ویروس زیکا خطرناک‌تر است.

رسوایی‌های سیاسی

در همه این سال‌ها بحران و رکود اقتصادی برزیل با مشکلات و رسوایی‌های سیاسی همراه بوده است، رسوایی‌هایی که مسیر آنها همگی به مسئولان ارشد کشور ختم شده است. در حال حاضر کمیته کنگره برزیل به دنبال اعلام جرم علیه دیلما روسف، رئیس‌جمهور برزیل برای بررسی تخلف موجود در قوانین افزایش هزینه‌ها در کمپین انتخابات ۲۰۱۴ است. روسف و دیگر اعضای کابینه دولت با چالش بزرگی به نام شرکت نفتی پتروبراس هم روبه‌رو هستند که دچار فساد مالی وسیعی شده است و تحقیقات دربارهٔ پشتوانه‌های سیاسی، پولشویی و رشوه‌خواری مربوط به این فساد ادامه دارد

منبع:خانه ورزش ، ویکیپدیا  • image


وبسایت خانه ورزش در جهت ترویج فرهنگ ورزشی و قهرمانی فعالیت خود را آغاز نموده است و با مطالب مفید پذیرای کاربران محترم میباشد
- حسام ابراهیمی -

image

آمار سایت

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

خدمات

لیست وبلاگهای به روز شده

حق کپی برداری از محتویات سایت خانه ورزش تنها با ذکر منبع جایز میباشد !!!

تغییر تم


انتخاب رنگ تم

سبک کانتینر

انتخاب الگوی پس زمینه

خانه ورزش
با کلیک بر روی G+1 از ما حمایت کنید